EurUsd Yeni Hedefler

Yaklaşık bir ay kadar önce, EurUsd paritesi 1,2188’deyken long tavsiyesinde bulunmuş ve sırasıyla 1,2424 ve en son 1,2580 seviyelerine ulaşılacağını öngörmüştük. Tradingview sayfasında Dailysignals ve Dailyfxinfo kullanıcı isimleriyle grafikler paylaşıyoruz. Twitter’da ise @sasgem, @AOAFutures olarak bizi takip edenler,  bir süredir @dailyfxinfo adresinden al-sat sinyalleri verdiğimizi biliyorlardır. Bilmeyenlere de tekrar bir hatırlatma yapmış olalım ve EurUsd paritesi için beklentilerimiz ne ölçüde gerçekleşti ve bundan sonra ne bekliyoruz konusuna dönelim.

 

Yandaki grafik, sinyal verdiğimiz dönemde eurusd paritesinin nerede olduğunu gösteriyor.

 

 

Nitekim ortalama bir ay içinde sırasıyla hedef olarak verdiğimiz 1,2424 ve 1,2580 seviyelerine ulaşıldı.  Grafikler için: https://www.tradingview.com/v/jUtRWaTg/ adresine gidebilirsiniz. Bu sitenin grafik analizi için oldukça güzel tasarlanmış bir site olduğunu belirtelim. Eğer grafikler üzerinde çalışmayı seviyorsanız, bence siz de bu sitede ücretsiz bir hesap açın.

 

Şimdi ise bizim beklentimiz EurUsd paritesinin tekrar satış trendine gireceği yönünde. Bunu söylerken, herzaman dikkat çektiğimiz bir başka veriye de bakıyoruz. Bu endeks elbette ki Dolar endeksi (DXU2). Dolar endeksinde %61,8 fib. düzeltme seviyesi 80,82 olarak gözüküyor. Şu anda olduğumuz seviye ise 81,36. Dolayısıyla kısa bir süre içinde Dolar endeksinde yeniden bir yükseliş trendi başlayacak gibi gözüküyor.

Bu açıklamalar ışığında yeni hedeflerimizi aşağıdaki grafikle duyurduk. Grafiğin detayları için https://www.tradingview.com/v/0FYGn1A9/ tıklayabilirsiniz.

EurUsd  için uzun vadede beklentimizin her zaman short olduğunu hatırlatalım. Avrupa’nın sorunları öyle 3-5 ayda çözülecek sorunlar değil. Ancak gerek teknik sebeplerden, gerekse zaman zaman ortaya çıkan kısa vadeli olumlu beklentilerden dolayı yukarı yönlü hareketlerin doğal olacağını da sözlerimize ekleyelim. Uzun vadeli beklentimizi gösteren grafiğimizi de https://www.tradingview.com/v/8tv8ShRp/ adresinde aylar önce paylaşmıştık. Herkese bol kazanç.