Ipler Gerçekte Kimin Elinde?

The Times of Israel’in yayınlamış olduğu yazıya göre: Ozgur Suriye Ordusu komutanlarından biri geçen hafta İslamcı El Nuray Cephesi tarafından tutuklandı. Sorgusu esnasında tıbbî ve askeri yardım karşılığında işbirliği yapmayı kabul etti. Youtube’a yuklenen videoda, Özgür Suriye Ordusu Al-Haramein Bölük Komutanı Sharif As-Safouri, 5 kez Israil tarafina geçerek, kendilerine anti-tank ve hafif silahlar tedarik eden Israil Yetkilileri ile görüştüğünü itiraf ediyor.


Safouri videoda, ayrılıkçı güçlerde savaşan yaralı askerlerin Israil sınırlarının güvence altında tutulması karşılığında Israil tarafından tedavi edildiğini söylüyor. Israil’in önceden bilgisi olmadan hiç kimsenin telleri dahi yaklaştırılmadığını da ekliyor.

.***

Itiraf videosunda fiziksel olarak oldukça iyi durumda görünen Safouri, ilk olarak Ashraf adında Israil’li bisraelusir yetkili ile görüştüğünü ve kendisine bir Israil telefonu verildiğini söylüyor. Akabinde Abu Daoud ve iki adamı ile daha da görüştüğünü ekliyor.

Tiberias’da 5 kez gerçekleşen görüşmelerde, Israil’in kendisine temel sağlık ekipmanları, kıyafetler başta olmak üzere 30 rus yapımı tüfek, 10 RPG, 47 roket ve 48.000 adet 5.56 mm. mermi verildiğini söyledi.

Yine 97 Yıllık Yahudi Haber Ajansının raporuna göre:

Bir Hollanda Adalet Bakanlığı üst düzey yetkilisine göre ISID islamı kötülemek amacı ile siyonistler tarafından kurulmuş bir örgüttür.

Yine Ulusal Siber Güvenlik Merkezi proje yöneticisi Yasmina Haifi’ye göre, ISID’in Islamla yakından uzaktan alakası yoktur.Bu sadece Siyonistlerin islami karalama kampanyasıdır.

Mart 2015 te Haaretz tarafından hazırlanan rapora göre :

Al Alam gazetesinin raporuna göre; Ozgur Suriye Ordusu para karşılığı ve Esad’a karşı destek karşılığında Golan Tepesinin kontrolünü Israil’e bırakmaya hazır.

***

Aynı rapora göre batı destekli militan grupları Israil’in güney Suriye’de uçuşa yasak bölge oluşturmasını da destekliyor.

World Net Daily’nin hazırladığı rapora göre ABD tarafından egitilen ISID militanları Ürdün de örgüte katılacaklar.

The Jerusalem Post raporuna göre de ISID militanlarına finanse eden ülke Türkiye. . Turkey bir NATO üyesi – en azından yakın zamana kadar! – ABD’nin yakın müttefiki.

ABD’deki varlıklı bağışçıların müttefiki Kuveyt ve Katar ile beraber ISID’i destekliyor. Batı istihbarat birimlerine göre bu işlemler hem onaylı hem de destek görüyor.

Eski bir El Kaide komutanının defalarca iddia ettiği üzere İŞİD CIA için çalışan bir örgüttür.

Haziran ayında yatırım danışmanlığı yapan Jim Willie nin iddiasına göre :

Burada [Suriye ve Irak] savaşan birlikler Langley  [başka deyişle CIA] birlikleri. Langley tarafından eğitilmiş, finanse edilmiş ve silahlandırılmış…

ABD Ordusundan (Pentagon) artık bahsederken dikkatli olmanız gerek.Soru “hangi ordu?”… Pentagon mu Langley Ordusu mu? Ki bu ordunun artık “işareti ve arması olmayan” uniforma giyen 10 binlerce askeri mevcut.

ABD Ordusunun yani Pentagon ‘un Irak’ı terk etmesinin ardından oluşan boşluğu Langley ‘nin gerillaları doldurdu. Hepsi Suriye için eğitim almış, güneye göç etmiş ve amaçlarını ifşa etmiş. ..

Eğer Pentagon ve Langley gerillaları Irak’ta karşılaşırsa Obama’nın senatoyu acil toplaması gerekecek zira o zaman ABD Ordusu, ABD Ordusuna karşı savaşmak durumunda kalacak. Pentagon Langley ‘e karşı!

Yukarıdaki iddiaların gerçek olup olmadığını bilmiyoruz. Ancak kesin olan iki şey var:

  • Suriye’de savaşan cihatçıları silahlandıran ABD’nin ta kendisidir. Bu silahlar artık İŞİD eline geçmiştir.
  • ABD’nin yaķın müttefiki olan ülkeler İŞİD teröristlerine destek vermişlerdir.

Akla gelen soru şu: ABD ve müttefikleri neden ISID’i destekliyor, hem de acımasız ve Barbar bir örgüt olduklarını bile bile…Sanırım bunun yanıtı doğalgaz ve petrol kuyularının içinde saklı.

En nihayetinde ABD ve müttefiklerinin asırlardır Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü bozup yıkmak istedikleri bir sır değil. İŞİD ‘in de yaptığı tam olarak budur.

Bu doğru veya değil tartışılır ancak ABD, Suudi Arabistan ve Israil’in dünyanın en tehlikeli ve en radikal İslamcı örgütlerini asırlardır desteklediğini artık bilmeyen yok.

Din adına yapılan savaşların da nasıl ve kimler tarafından yönlendiriliği yorumu ise size kalmış….